2017. április 24., hétfő

Esős esküvők



Egyetlen egy dolog van, amit sem megtervezni, sem megváltoztatni nem tudunk: az időjárás. Még akkor is, ha a nyár közepére tesszük az esküvőnk napját előfordulhat, hogy szakadó esőre és több fokos hőmérséklet-zuhanásra ébredünk a nagy napon.

De mit tegyünk ilyenkor?

Ami tilos, az a kétségbeesés. Ugyanis tényleg nem tudunk tenni semmit sem azért, hogy süssön a nap és ne legyen hideg, akármennyire is azt szeretnénk. Ha megijedünk ettől, és idegesek leszünk, akkor el fogjuk veszíteni a legfontosabb napunk értékesebbnél értékesebb pillanatait.


Egy esős esküvő is gyönyörű lehet!
 
Nagyon fontos tehát, hogy rugalmasan álljunk ehhez a kérdéshez, és elengedhetetlen - akármelyik hónapban is tartjuk az esküvőnket -, hogy legyen egy B terv. Ez mind a szertartásokra, mind a helyszínre értendő, hiszen ha bármelyik is kinti helyszínen lenne megrendezve, akkor gondoskodnunk kell arról, milyen megoldás jöhet szóba eső esetén.

Célszerű szintén mindig készülni a menyasszony számára egy kis kabátkával vagy boleróval – utóbbi nagyon sok templomnál is jól jöhet -, illetve nagyon szép és elegáns, sok esetben csipkés, díszes esernyőket lehet már bérelni  - vagy akár megvenni – a ruha mellé. 


A másik, amit tehetünk ilyenkor, hogy kihozzuk a legjobbat az adott helyzetből. Ha nem szomorkodunk az eső miatt, akkor bizony fel lehet használni romantikus képek készítéséhez ezt a szituációt. A fent említett esernyőket például kifejezetten imádják a párok, és hihetetlenül jó fotók készülhetnek ilyenkor az esőben. 


És végül, de nem utolsó sorban, ne feledjük, az eső bőséget jelent! Van, aki azt mondja, sok pénzt, van, aki a gyermekáldásban látja pozitív hatását és sokan egyszerűen a boldogság kifogyhatatlanságát társítják hozzá. Bármelyikben is hiszünk, a házaséletben mindegyiknek helye van!

2017. április 12., szerda

Játékok az esküvőn



Előző bejegyzésemben kitértem arra a fontos kérdésre, hogy legyenek-e játékok az esküvőn, vagy sem, illetve, hogy milyen szempontok alapján kell ezt jól megfontolni és eldönteni. Most hoztam pár játékot, melyek könnyen feldobhatják a hangulatot, bármilyen esküvőről is legyen szó.

Az egyik legkedveltebb játék a Mr&Mrs, melynek lényege, hogy az Ifjú Pár egymásnak háttal ül, miközben Rájuk vonatkozó kérdéseket kapnak. A kíváncsi Násznép írja össze előtte ezeket a kérdéseket, és ennek köszönhetően többnyire nevetésbe torkollik majd a játék, akár minden válasz után. A Pár tagjai egyik kezükben a menyasszonyi cipőt, a másikban a vőlegényét tartják – természetesen ezeket más kiegészítőkkel is lehet helyettesíteni, a lényeg, hogy egyértelmű legyen, melyik jelzi a Menyasszonyt és melyik a Vőlegényt -, majd a helyesnek ítélt válasz alapján tartják a magasba az egyiket vagy a másikat. Vajon mennyire ismerik egymást, és ugyanúgy gondolkodnak-e? 

A Mr&Mrs az egyik legkedveltebb játék



A másik nagyon kedvelt játék a láb- vagy kézkereső. Ilyenkor bekötjük a Vőlegény szemét, majd felsorakoztatunk 5-6 lányt a Násznépből, természetesen köztük a Menyasszonnyal. Az ifjú Férjnek meg kell találnia a vádlik/kezek tapogatása közben, melyik lehet az újdonsült Felesége lába/keze.

Rengeteg alkalommal dobjuk fel az estét kvízjátékokkal, melyek lefoglalják a Násznépet úgy, hogy közben biztosan jól érzik magukat. Ezt érdemes akkor bevetni, amikor a Házaspár a kreatív fotókat az esküvő ideje alatt szeretné elkészíteni, de jól lehet akkor is alkalmazni, amikor átöltözés miatt kell egy kicsit nélkülöznünk Őket.

Bár nem mondanám játéknak, mégis ide sorolható a gyertyafénykeringő, mely nagyon szép pillanatokat okozhat, és a legidősebb házaspár tánc is csalhat könnyeket és mosolyokat egyaránt a Násznép arcára.

Persze, ez csak egy kis ízelítő volt, hiszen a játékok tárháza kimeríthetetlen, és én sem teregetem ki az összes kártyámat. Az engem felkérő Párokkal mindig átbeszélem, milyen játékokat ajánlanék, melyik mit takar és mikor érdemes beleszőni az esküvői programba őket.

2017. április 3., hétfő

Legyen játék az esküvőn vagy ne?



Ez a kérdés mindig nagyon sokakat foglalkoztat, ha már nem vőfély, hanem ceremóniamester mellett tették le a voksukat. Ugyanis például az elegánsabb esküvők tekintetében nem mindig alakul úgy a helyzet, hogy bármilyen játéknak is lenne helye az est folyamán. De akkor mégis mikor legyen játék és mikor ne?

A személyes találkozóim során ezt a témát is mindig átbeszéljük, hogy a Nagy Napon sose érjen senkit, semmiféle kellemetlenség. Az egyik meghatározó szempont ebben a kérdésben, hogy maga a Pár szeretne-e játékokat vagy sem.

Ilyenkor mindig szoktam ajánlani néhány lehetőséget, hogy milyen fajta játékokat lehet esetleg beletenni a programba, illetve, hogy azoknak mikor van helye az események sorában. Amennyiben ezt leegyeztettük, még akkor is rugalmasan kell hagynunk a kérdést, hiszen a játékok beépítése nagymértékben függ attól is, hogy az esküvőn milyen a hangulat.

Néha nagyon jól jön egy kis játék!



Mindenképpen javasolt egy-egy játék akkor, ha esetleg a Násznép kicsit nehezebben pörög fel, illetve olyan köztes időszak van, amikor jól jön egy kis szórakoztató töltelék. Szintén jó megoldás, ha egy következő esküvői programot játékkal indítunk el, illetve annak segítségével gördítjük tovább az eseményeket. A játékok lényege nem csak az, hogy jó hangulatot teremtsenek, hanem sokszor maradandó élményeket is képesek okozni.

Olyan esetekben azonban, amikor fergeteges a buli, tele a tánctér és a kedélyállapot a tetőfokára hág, egyszerűen bűn lenne betuszakolni egy játékot, és megbontani ezzel a kialakult, jó hangulatot. Ilyenkor nem kell ragaszkodni ahhoz, amit megbeszéltünk, hanem élvezni kell, hogy minden rokonunk és barátunk éppen mennyire jól érzi magát.

A játékok tehát egy ceremóniamesteres esküvő alatt nem feltétlenül kötelezőek, de a legjobb, ha előre tudjuk, hogy pontosan mi az, amit bevállalunk, és mi az, amit semmiképp sem. A többi pedig már tényleg csak a hangulat kérdése, és persze mindig hangsúlyozom, hogy a végső szó az Ifjú Páré, amit Ők szeretnének, azt megvalósítjuk! :)

Következő bejegyzésemben bemutatok pár lehetőséget, hogy milyen játékok közül választhatunk.