Milyen buktatói lehetnek egy ceremóniamester nélküli esküvőnek?
Egy ceremóniamester, aki tökéletesen végzi a munkáját, sokszor láthatatlanul teszi mindezt, a háttérben. Persze, amikor kell, akkor kiereszti a hangját, és úgy tartja össze az egész nagy napot, hogy mindezt teljesen természetesnek érezzük.
Nem véletlenül mondjuk, hogy a ceremóniamester az esküvő motorja. Amikor szükséges, akkor rákapcsol, amikor pedig szusszanás kell, visszavesz. De mi van, ha egy pár úgy dönt, nem szeretnének alkalmazni ilyen típusú szolgáltatót az esküvőjükön? Természetesen lehet szerencséjük, és jól sülhet el az egész, de sajnos annyi buktatója lehet egy ilyen döntésnek, hogy nem nagyon éri meg kockáztatni. Nézzük is meg, milyen kellemetlenségekkel találhatjuk szembe magunkat!
Káosz, vagy hirtelen jött problémák
Míg egy ceremóniamester egész nap a kezében tartja a dolgokat, addig nagy valószínűséggel jó pár csúszás és nem várt fordulat ékelődhet be a programba nélküle. Ráadásul – még abban az esetben is, ha ezt mind előre tisztáztuk – elveszhetnek a szerepek, és könnyen pont azok nyakába zúdul a sok kérdés, tennivaló és megoldáskeresés, akiket a legkevésbé kellene megzavarni az ünneplésben: az ifjú párnak. De ki szeretne olyan esküvőt, amelyen valaki folyton nyaggatja a menyasszonyt vagy a vőlegényt, hogy most mi jön ezután, hol lesz a fotózás, átadhatjuk-e az ajándékot, vagy mikor eszünk végre tortát…? Ahhoz, hogy ezt elkerüljük, mindenképp érdemes megbízni egy ceremóniamestert, aki uralja az eseményeket, és összeköttetésben van minden egyes szolgáltatóval.
Egy menyasszony inkább ne legyen gondterhelt! |
Ugyancsak érdekes a násznéppel való fotózkodás is ebben a témában. Ugyanis kellemetlen fejetlenség és akadozó folyamatok alakulhatnak ki, ha nincs valaki, aki irányítja az egészet.
Kitöltetlen időszakok, vagy túl sok esemény egyszerre
A ceremóniamester minden esetben készít egy forgatókönyvet az ifjú párral előre. Ezt persze rugalmasan kell kezelni, melyhez szintén remek érzékkel áll hozzá. Ez segít abban, hogy az egymást követő események között megfelelő és elegendő szünetet lehessen tartani, illetve nem hagy olyan üres, kitöltetlen időszakokat, amikor senki nem tud mit kezdeni magával. Tegyük fel, hogy a pár elmegy fotózkodni két órára. Amennyiben idő közben a násznép már elfoglalhatja a helyét a vacsora helyszínén, vagy falatozhat/iszogathat ráérősen ez idő alatt, akkor nincs probléma, lehetséges, hogy így kellemesen el is telik az idő. Viszont, ha például nem lehet elfoglalni a helyet, kint már hideg van, a gyerekek az összes színezőt kivégezték, a felnőttek pedig már csak toporognak egy helyben, akkor kell egy irányító személy, aki felismeri, hogy ez így nem jó. Máskülönben az ünneplők többsége rossz szájízzel gondol majd vissza erre a napra.
A tortát egyből követi az éjféli vacsora? Azt pedig még le sem nyelték, de máris táncolni kell, mert eladó a menyasszony? Ez így egyértelműen túl sok egyszerre. Ceremóniamesterrel az ilyen eseménytorlódás elképzelhetetlen.
Ellaposodott hangulat
Akkor is hatalmas segítséget nyújt a ceremóniamester munkája, amikor túlságosan leül a hangulat. Ez lehet akár vacsora előtt, vagy épp a bulira szánt időszak közben is. Ilyenkor a már előre megbeszélt játékok mellett akár újabb ötleteket is bevethet a ceremóniamester, felismerve, hogyan mozgathatja meg a násznépet. Ennek ellentéte, amikor felfokozott a hangulat és szinte mindenki a táncparketten pörög. Ilyenkor egy jó ceremóniamester nem fogja lecsapni a bulit, mert épp tombolázni kellene a forgatókönyv szerint. Azonban azt is tudja, mit meddig húzhat, mi mikor lesz időszerű.
Felcserélt szerepek
Végül, de nem utolsó sorban meg kell említeni azt a lehetőséget is, amikor a násznépből – akár rokonok, akár jó barátok közül – választja ki az ifjú pár a „ceremóniamestert”. Amennyiben nem hivatásos az illető, biztosak lehetünk abban, hogy hatalmas súly nyomja majd a vállát az egész esküvő alatt. Ráadásul elképzelhetetlen, hogy elengedje magát, és vendégként is teljes jogúan részt vegyen a nagy napon. Persze az is előfordulhat, hogy pont túlságosan elengedi magát a ráháruló feladatok össztüzében, ilyenkor pedig sokszor csúfondáros vége lehet egy-egy szereplésnek.
Ceremóniamester - az esküvő motorja |
A fent leírt példák a leggyakrabban előforduló buktatók közé tartoznak, de persze számos egyéb nem várt helyzettel találhatjuk szembe magunkat, ha nem kérünk fel egy ceremóniamestert arra, hogy tartsa kézben menyegzőnk irányítását. Ha biztosak szeretnénk lenni abban, hogy az esküvőnkön – persze a természetes izgalom mellett – nyugodtan kiélvezhetjük a napunkat, akkor mindenképpen válasszunk egy olyan ceremóniamestert, akivel az első pillanattól megtaláljuk a közös hangot. Így megkímélhetjük magunkat a váratlan és kellemetlen szituációktól.
Keressetek bizalommal, ha segíthetek! Hársfai István ceremóniamester
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése